Dlaczego na dłoniach i stopach obowiązują inne procedury?

Dłonie (zarówno wewnętrzna, jak i zewnętrzna część), stopy (wierzch i podeszwa), łokcie, pachy, palce oraz twarz to miejsca szczególnie narażone na konsekwencje.

Większość tatuaży wykonanych w tych miejscach nie utrzymuje się ze względu na ryzyko wytarcia. Tatuaże wykonane w tych miejscach narażone są na zwiększone ryzyko zakażeń i zabrudzeń.

Decydując się na tatuaż w takim miejscu należy wcześniej zaplanować czas na spokojny proces gojenia - jeśli pracujesz fizycznie, masz kontakt z chemikaliami lub innymi substancjami, które mogą powodować uszkodzenia skóry, spędzasz w pracy kilka godzin dziennie w pełnym obuwiu (dotyczy tatuaży w obrębie stóp/kostek) - warto pomyśleć o minimum tygodniowym urlopie.

W przypadku tatuaży na dłoniach, warto zrezygnować lub możliwie ograniczyć do minimum udział w czynnościach takich jak mycie naczyń, przygotowywanie posiłków, sprzątanie itp, by zminimalizować ryzyko kontaktu z niechcianymi drobnoustrojami i zanieczyszczeniami.

Co tyczy się wewnętrznej strony dłoni - jest to ruchome, pracujące miejsce; zaciskamy i rozluźniamy pięść od kilkunastu do kilkudziesięciu razy dzienie, a to z pewnością nie pomaga w przebiegu gojenia.

Często myjemy ręce, podnosimy nimi przedmioty, latem nie osłaniamy ich przed promieniowaniem słonecznym; ręce są zdecydowanie najbardziej narażone na zmiany temperatur - to wszystko nie jest bez znaczenia, zarówno w czasie gojenia, jak i późniejszego utrzymania jakości tatuażu.

Pielęgnacja takich miejsc jest trudna, proces gojenia bywa długotrwały i uciążliwy, niemniej jeśli zadbamy o odpowiednią higienę, pielęgnację i nawilżanie skóry, mamy szanse cieszyć się pięknym tatuażem przez lata.



Informacje były pomocne?
Zajrzyj na nasze social media i koniecznie nas o tym poinformuj!